09.03.2018
ZŁOTO MISTRZOSTW ŚWIATA DLA OHZ KAMIENIEC ZĄBKOWICKI I SO KSIĄŻ!
Długo wyczekiwany - złoty medal Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, Kronenberg (NED) 2018 - w minioną niedzielę trafił do śląskiego ogiera Sonet - własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki, wyhodowanego w Stadzie Ogierów Książ, którym powoził Bartłomiej Kwiatek z luzakiem Danielem Kłosowskim. fot. Karolina Kubańska

Na taki sukces- polski sport i polska hodowla czekały od dawna.

Po raz pierwszy w historii Polak i polski koń stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata w kategorii zaprzęgów jednokonnych.

Nie był to jedyny medal, który przywieziony został z Holandii. Polska Drużyna bowiem, w której skład wchodził Kwiatek i Sonet - wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata! Odniesiony sukces oraz przygotowanie się do Mistrzostw nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaplecza, jakie zapewnił Prezes OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim - Pan Wiktor Karol.

Nie byłoby także możliwe bez konsekwentnie prowadzonej od lat, polityki hodowlanej - przez Głównego Hodowcę - Panią Małgorzatę Studzińską.

Polska może być dumna, że państwowa Spółka w tak wielkim stopniu dba o rozwój polskiego sportu i hodowli. Na Dolnym Śląsku, w Książu, w państwowej jednostce hodowlanej - urodził się, wychował i został wytrenowany bowiem MISTRZ ŚWIATA!

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl