12.02.2019
OGIER SONET Z TYTUŁEM AMBASADORA POLSKIEJ HODOWLI
OGIER SONET ZOSTAŁ UHONOROWANY TYTUŁEM AMBASADORA POLSKIEJ HODOWLI PODCZAS CAVALIADY POZNAŃ 2019 r.

MISTRZ SONET Z KSIĄŻA

OGIER SONET ZOSTAŁ UHONOROWANY TYTUŁEM AMBASADORA POLSKIEJ HODOWLI PODCZAS CAVALIADY POZNAŃ 2019 r.

Śląski 11-letni ogier Sonet (Dastin xx – Sorbona po Bojkot śl.) to najbardziej utytułowany polski koń w historii zaprzęgów jednokonnych.

Sonet to połączenie matki rasy śląskiej z ojcem pełnej krwi angielskiej. Dało nam wspaniały nowy typ – sportowego konia o potężnej sile i ekspresji oraz wytrzymałości wraz z obszernością w trzech chodach i ogromną urodą. Soneta wyróżnia wielka odwaga i ambicja. Należy zwrócić uwagę na obszerność wszystkich trzech chodów oraz zwinność ogiera.

Sonet ukończył jako 2,5 latek Zakład Treningowy – następnie trafił w trening sportowy do zawodnika SO Książ – Bartłomieja Kwiatka. Pierwsze sukcesy Soneta to dwukrotne zdobycie złotego medalu Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi – Cavaliada. Już wtedy wykazywał się ponadprzeciętną zwinnością i szybkością. W 2015 roku podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w węgierskim Mezohegyes, wywalczył IV miejsce w Finale Koni 7-letnich. W 2016 roku Sonet został objęty programem przygotowań do Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi – Piber, Austria. Po doskonałym występie i drugim miejscu w konkursie maratonu, zdobył srebrny medal drużynowo i VI miejsce indywidualnie. W latach 2017 i 2018 został złotym medalistą Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi – Bogusławice.

Największym sukcesem Soneta jest zdobycie Złotego Medalu Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w Kronenbergu (Holandia, 2018r). indywidualnie oraz brązowego medalu drużynowo – wraz z powożącym Bartłomiejem Kwiatkiem i luzakiem Danielem Kłosowskim. Jest to najbardziej spektakularny sukces sportowy i hodowlany dla polskich zaprzęgów i koni rasy śląskiej.

Podczas Cavaliady Poznań 2019 r. nasz Mistrz Sonet został udekorowany przez Polski Związek Hodowców Koni tytułem Ambasadora Polskiej Hodowli.

Polski Związek Hodowców Koni wyróżnił również konia Aromat (Lokan – Aronia po Nomen), za zdobycie srebrnego medalu podczas Mistrzostw Świata Młodych koni w węgierskim Mezohegyes w kategorii koni 7-letnich w 2019 roku. Powoził nim Mistrz Świata Bartłomiej Kwiatek.

Aromat to kolejny syn epokowego og. Lokan. Lokan – Wicemistrz Świata z 2010r. był ojcem Bazylego (od Bazylia po Palant), Mistrza i II Wicemistrza Świata Młodych Koni oraz og. Epilog (od Egida po Nomen) - II Wicemistrza Świata Młodych Koni w Powożeniu.

Sonet i Aromat zostały wyhodowane w Stadzie Ogierów Książ i należą do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

 

Galeria zdjęć fot. Karol Rzeczycki >>>>>>>>>>>>

Przejazd Maratonu Bartołomiej Kwiatek & Sonet - Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi  Kronenberg 2018 >>>>>>>>>>>>>

O
ferta mrożonego nasienia >>>>>

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl