23.12.2019
X Świąteczne Zawody Koni Śląskich
21 grudnia 2019 na terenie Stada Ogierów Książ należącego do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. odbyły się X Świąteczne Zawody Koni Śląskich.

Rozegrane zostały dwa konkursy- konkurs ujeżdżenia oraz konkurs Pony Games. Sędzią głównym zawodów był Pan Marek Ruda- sędzia I klasy w dyscyplinie ujeżdżenia, który kiedyś sam startował w Książu, a teraz ocenia zmagania naszych jeźdźców.  

W rywalizacji wzięło udział 24 zawodników. Oprócz koni rasy śląskiej startowały również konie ras: fryzyjskiej, polski koń szlachetny półkrwi oraz konik polski.
W konkursie ujeżdżenia zwyciężyła Emilia na koniu Tango, drugie miejsce zajęła Wiktoria na koniu Level, a trzecie Dominika na klaczy Bazylea.
W konkursie Pony Games zwyciężyła Wiktoria na klaczy Egeria, drugie miejsce zajął Grzegorz na klaczy Sardynia, a trzecie Ewa również na klaczy Egeria.
Każdy z jeźdźców otrzymał świąteczny upominek oraz okolicznościowe flots, a zwycięzcy konkursów nagrody rzeczowe. Nie zapomnieliśmy również o naszych amazonkach- Korneli, Marice i Mai, które otrzymały nagrody specjalne dla najmłodszych uczestniczek zawodów.
Po zakończeniu zawodów odbyła się Wigilia stajenna dla jeźdźców z naszej rekreacji.

Nasze zawody nie odbyły by się gdyby nie wsparcie naszych sponsorów. Dziękujemy Ośrodkowi Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim, Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST- PARK, a także naszym partnerom- Czesławie Grycz- firma Rozety.pl za prześliczne flots dla naszych zawodników, oraz sklepom jeździeckim W Stadzie oraz Mustang za upominki i nagrody rzeczowe.

GALERIA --->>>

 

Listy startowe

11.00

Ujeżdżenie --->>>

13.00

Pony Games --->>>

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl