13.09.2016
BARTŁOMIEJ KWIATEK ZNOWU NA PODIUM MISTRZOSTW ŚWIATA!
W miniony weekend, po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Powożeniu. Jak w roku ubiegłym organizatorem był Ośrodek przy zabytkowym Stadzie Ogierów w Mezohegyes na Węgrzech.

W tegorocznej edycji udział wzięły 4 polskie konie, dwoma z tej stawki powoził Bartłomiej Kwiatek. Ekipa przejechała 1000km, aby dotrzeć na miejsce zawodów, tuż przy granicy z Rumunią, a po ubiegłorocznych sukcesach, apetyt na medale Mistrzostw Świata był wcale nie mniejszy.
Kwiatek zaprezentował dwa konie rasy śląskiej ze Stada Ogierów w Książu.

W kategorii 5 – latków, gdzie do rywalizacji stawiły się wszystkie zakwalifikowane konie – 10 – mogliśmy oglądać Bartłomieja Kwiatka i klacz Rebelia (hod. SO Książ, wł. OHZ Kamieniec Ząbkowicki)
Kategoria 7-latków – najliczniejsza pod względem zakwalifikowanych koni na świecie – 59 - liczyła stawkę 12 najlepszych, w tym Bartłomieja Kwiatka i ogiera Bazyli (hod. SO Książ, wł. Grzegorz Świątek) – ubiegłorocznego Mistrza Świata koni 6-letnich.

Obydwa konie przeszły ostateczną selekcję w postaci kwalifikacji – zagrywając się do ścisłego finału, gdzie podziwialiśmy najlepsze młode konie na świecie. Wspaniałe występy zaowocowały kolejnym historycznym sukcesem zawodnika SLKS Książ – dwoma medalami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI!
Młoda 5-letnia klacz Rebelia zdobyła tytuł Vice Mistrzyni Świata zdobywając bardzo dobre oceny m.in. za stęp czy przydatność do zaprzęgu i perspektywę.
Kategoria 7- latków okazała się nie mniej szczęśliwa. Bazyli pod lejcą Bartłomieja Kwiatka został II Vice Mistrzem Świata. Koń otrzymał wysoką notę za stęp, przydatność do zaprzęgu oraz poziom wyszkolenia.
Wspaniałe sukcesy polskich koni śląskich, wyhodowanych w SO Książ - powtórzone drugi rok z rzędu – obok największych hodowli świata takich jak: niemiecka, holenderska czy węgierska są wyjątkowym wydarzeniem, które pieczętuje kierunek nadany hodowli koni śląskich oraz współpracy z jednym z najlepszych zawodników na świecie – Bartłomiejem Kwiatkiem.

Foto i tekst : Justyna Dera

Zamieszczone zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim
i pozostają wyłączną własnością autora.
Bez jego zgody nie mogą być kopiowane, przetwarzane,
wykorzystywane oraz publikowane w Internecie i innych mediach.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o.
Zakład Stado Ogierów Książ
ul. Jeździecka 3
58-306 Wałbrzych
tel./fax.: 74-840-58-60

NIP 887-00-10-989 REGON 890234088
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Numer KRS 0000075325,
Kapitał zakładowy 47.095.000,00 PLN

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie reklama-walbrzych.pl